Egy rendhagyó történelemóra rejtőző képei

Monok István, a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ főigazgatója a napokban digitalizált formában eljuttatta hozzánk a sárospataki Comenius Tanítóképző Főiskola vendégkönyvéből származó feljegyzéseket és a hozzájuk kapcsolódó képeket, amelyen Alapítványunk névadója és aláírása látható.

„Zita királynénak emlékbélyeget terveznék” – Egy királyhű bélyegtervező viszontagságai

Dokumentumközlésünk a rendszerváltozás utáni évekre jellemző mikrotörténeti esetet mutat be. Hideg Kornél festőművész 1989-ben, Zita királyné (1892–1989) születésének 100. évfordulójára egy emlékbélyeg tervezésére tett ajánlatot Habsburg Ottónak. Javaslatának ausztriai meghiúsulása után a Magyar Postánál és a magyar kormánynál is megkísérelte tervének megvalósítását, de világossá vált, hogy ekkor még nem érkezett el az id

Habsburg Ottó díszvendégként a Magyar Országgyűlésben 1990. május 2-án

Harminc évvel ezelőtt, 1990. május 2-án szerdán került sor a rendszerváltást követő első szabadon választott országgyűlés megalakulására. A megválasztott képviselők mellett a hat parlamenti párt huszonnégy díszvendége és további 180 meghívott, valamint közel hétszáz újságíró vett részt az ünnepi ülésen.[1] A díszvendégek között volt Habsburg Ottó is.