99 év 99 kép – Fényképek Habsburg Ottó életéből

A képeket válogatta, a kötetet szerkesztette: Dékány Szilveszter

A Habsburg Ottó Alapítvány kiadványai 10. (2023)

Magyar, angol, német, francia és spanyol nyelvű képaláírásokkal

Fotókönyvünk a képek segítségével – magyar, angol, német, francia és spanyol nyelven olvasható bőséges magyarázatokkal együtt – vezet végig Habsburg Ottó különleges életútján, korábban nem ismert helyszínekre és helyzetekbe is elkalauzolva az olvasót. A válogatás 99 eseménydús év lenyomataként 99 képben, kora gyermekkorától élete végéig, mozgalmas mindennapjainak dokumentálásával igyekszik bemutatni Habsburg Ottót: az osztrák–magyar trónörökösből lett elkötelezett európai polgárt, a páneurópai gondolat zászlóvivőjét, az elhivatott parlamenti képviselőt, a nemzeti kisebbségek sorsa iránt érzékeny politikust, a mindig felkészült vitapartnert, a világjáró előadót, a hívő embert, a dinasztia fejét és családapát. Életútja szinte egybeesik a viharos 20. századdal, egyben tanulságos lenyomata is annak. A múlandó pillanatokat rögzítő fotográfiák maradandósága révén egy egyedülállóan színes pályaív bontakozik ki, amelyhez neves fotóművészek munkáiból is válogattunk. A 4 kontinens 23 országában készült felvételeket bemutató kötet alapja a Habsburg Ottó hagyatékát gondozó budapesti alapítvány kezelésében lévő, mintegy 30.000 darabot számláló fotó­gyűjtemény. A gazdag képanyagot Martyn Rady professzor tanulmánya és Habsburg Károly köszöntő sorai egészítik ki.

Szerző: Dékány Szilveszter (a képeket válogatta, a kötetet szerkesztette)

Megjelenés éve: 2023

Kiadó: Habsburg Ottó Alapítvány

Kiadás helye: Budapest