PROGRAMOK

Emlékmise és konferencia Pannonhalmán

A Habsburg Ottó Alapítvány beszélgetéssel egybekötött megemlékezést szervez névadója halálának 12. évfordulója alkalmából a Pannonhalmi Főapátságban, július 2-án vasárnap 10 órától.

Pannonhalma,
Pannonhalmi Bencés Főapátság

Időpont

kezdete

2023.07.02.
Vasárnap10:00

vége

2023.07.02.
Vasárnap13:00

A Pannonhalmi Bencés Főapátságban

A megemlékező szentmise utáni beszélgetés résztvevői az 1863-ban Ferenc József császár által alapított jeruzsálemi zarándokház fordulatos történetét mutatják be. A Via Dolorosán álló ispotály (Österreichischen Pilger-Hospiz zur Heiligen Familie in Jerusalem) amellett, hogy vendégül látja a Szentföldre érkező zarándokokat, kulturális és oktatási intézményként előadások, kiállítások, kiadványok és koncertek segítségével a keresztény, zsidó és iszlám közösségek közötti interkulturális párbeszéd előmozdítására törekszik. A ház „krónikája” egyben a régió történelmét, a közel-keleti térség konfliktusainak alakulását is tükrözi. Habsburg Ottó és Regina 1955-ben közel-keleti útjuk során, 1990-ben pedig névadónk díszdoktorrá avatása kapcsán jártak Jeruzsálemben. A történelmi kapcsolódás okán Alapítványunk az ősz folyamán különböző programokat tervez megvalósítani az ispotályban. Megemlékezésünkön Dejcsics Konrád atya, kulturális igazgató továbbá ismerteti a Főapátság kertjében kialakítandó Habsburg Ottó emlékhely terveit. A program zárásaként ebédre invitáljuk vendégeinket.

Zarándokhelyek a történelem forgatagában