PROGRAMOK

Globális kitekintés: Habsburg Ottóval Japánban

A Habsburg Ottó Alapítvány együttműködve a Tokiói Magyar Liszt Intézettel, konferenciát és kiállításmegnyitót szervez Habsburg György nagykövet részvételével a Minato Helytörténeti Múzeumban 2024. szeptember 13-án.

Regisztrálok

Minato Helytörténeti Múzeum, Tokió,
4 Chome-6-2 Shirokanedai, Minato City, Tokyo 108-0071

Időpont

kezdete

2024.09.13.
Péntek17:30

vége

2024.09.13.
Péntek20:00

A Tokióban rendezett eseményünkön körbejárjuk, hogy a második világháborús kataklizmát követően Habsburg Ottó hogyan segítette a Japán és a transzatlanti térség közötti nemzetközi kapcsolatok kialakítását, hozzájárulva ezzel a szigetország nemzetközi tekintélyének és reputációjának erősödéséhez, a gazdasági kapcsolatok és politikai együttműködések kialakulásához.

A főherceg az 1950-es évektől kezdve gyakori vendég volt Japánban, ahol nem csupán a császári család tagjaival, de kiváló hálózatépítő tevékenységének köszönhetően egyre több vezető politikussal, köztük több miniszterelnökkel és gazdasági szereplővel került szoros kapcsolatba. Európai parlamenti képviselőként szintén kiemelt hangsúlyt fektetett a távol-keleti régió és az öreg kontinens közötti együttműködés elmélyítésére. Friedrich August von Hayekkel és az osztrák gazdasági iskola nagyjaival való szoros barátsága, valamint a Mont Pelerin Társaságban vállalt feladatai révén Habsburg Ottó a japán újjáépítés gazdasági kérdéseivel is részletesen foglalkozott, elősegítve a távol-keleti országban nagy népszerűségnek örvendő Nobel-díjas közgazdász és a japán gazdasági élet szereplői között kialakuló kapcsolatokat.

Az Alapítványunk gondozásában található japán vonatkozású anyag, amelynek legfontosabb részletei szintén bemutatásra kerülnek, nemcsak a globális hidegháború és az azt követően kialakult világrend természetének, sajátosságainak és összetettségének megértéséhez kínál hasznos forrásanyagot, hanem értékes támpontokat nyújt a kortárs nemzetközi politikai gondolkodás és cselekvés számára is.

A kiállítás megnyitásán kívül a Tokiói Magyar Nagykövetségen bemutatjuk 99 év 99 kép: Fényképek Habsburg Ottó életéből című kötetünket, valamint kutatási céllal felvettük a kapcsolatot a császári levéltárral (Archives of the Imperial Household Agency).

A megnyitó programja:

0913_Minato_museum_English