PROGRAMOK

Kína és az Európai Unió – Lehetőségek és veszélyek

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem EJKK John Lukacs Intézete és a Habsburg Ottó Alapítvány soron következő Európa Klub rendezvényére október 18-án 15:00-tól kerül sor a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Főépületében, a magasföldszinten található Szent László Kápolnában.

Regisztrálok

Budapest, Nemzeti Közszolgálati Egyetem,
1083 Budapest, Ludovika tér 2.

Időpont

kezdete

2024.10.18.
Péntek15:00

vége

2024.10.18.
Péntek17:00

Az EU Tanácsának soros elnökeként 2020 végén Németország tető alá hozta az EU és Kína közötti beruházási megállapodást. Az azóta eltelt időben az ázsiai ország és az Öreg Kontinens kapcsolata számos fordulatot vett, Kína pozíciói mindenütt megerősödni látszanak. Az Unió egyes tagállamai is különböző stratégiák mentén építik kínai kapcsolataikat, miközben az ebből származó előnyökről és veszélyekről változatos hírek jelennek meg. Rendezvényünk célja, hogy betekintést nyerjünk Európa két vezető gazdasága, Németország és Franciaország Kína-politikájába, és ezt összevessük a hazai gyakorlattal.

Szeretettel várjuk rendezvényünkön!