PROGRAMOK

Minden itt kezdődött: Debrecen-Sopron-Berlin

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Magyar-Német Intézet az Európai Együttműködésért nemzetközi konferenciát rendez június 20-án Debrecenben felidézve a város és Habsburg Ottó szerepét a Páneurópai Piknik megvalósításában.

Regisztrálok

MCC Debreceni képzési központ,
Piac u. 11-15, Debrecen

Időpont

kezdete

2024.06.20.
Csütörtök17:00

vége

2024.06.20.
Csütörtök19:00

Kép: Habsburg Ottó előadása Debrecenben 1989-ben

A Páneurópai Piknik fontos szerepe és kivételes szimbolikája megkérdőjelezhetetlen a rendszerváltoztatás és hidegháború során kettészakított kontinensünk újraegyesítése felé vezető történelmi folyamatokban. A Sopron környéki események máig meghatározó hatást gyakoroltak a magyar-német kapcsolatok közelmúltbéli alakulására. Mindazonáltal a kiindulási pontot jelentő debreceni találkozó nélkül nem kerülhetett volna sor a minden várakozást felülmúló Páneurópai Piknik megrendezésre sem. Ezen kulcsfontosságú esemény – Habsburg Ottó debreceni előadásának 35. évfordulója alkalmából – a Magyar-Német Intézet az Európai Együttműködésért és a Habsburg Ottó Alapítvány nemzetközi konferenciát rendez, amelyre tisztelettel meghívja Önt.

16.30 Regisztráció

17.00 Ünnepélyes megnyitó

17.05 Köszöntő

PAPP László, Debrecen Megyei Jogú Város polgármestere

17.10 Nyitóelőadás

TURI Gábor, Debrecen Megyei Jogú Város korábbi alpolgármestere

17.30 Előadás – Habsburg Ottó különleges szerepe

PRŐHLE Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány igazgatója

17.45 Előadás – Német „köszöntő”

Hans KAISER, Türingia Szabad Állam egykori államminisztere

18.00 Kerekasztalbeszélgetés

FILEP Mária, a páneurópai piknik főszervezője

TURI Gábor, Debrecen Megyei Jogú Város korábbi alpolgármestere

SZABÓ Lukács, a páneurópai piknik főszervezője

Moderátor: BAUER Bence, a Mathias Corvinus Collegium Magyar-Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója

18.45 Zárszó

Christiana MARKERT, Német Szövetségi Köztársaság budapesti Nagykövetségének követ-tanácsosa

A rendezvény nyelve magyar és német, szinkrontolmácsolást korlátozott számban biztosítunk.

Szeretettel várjuk!