PROGRAMOK

Trianon enciklopédia könyvbemutató

Tisztelettel meghívjuk Önt az NKE Eötvös József Kutatóközpont Közép-Európa Kutatóintézet, a Trianon 100 Kutatócsoport és a Habsburg Ottó Alapítvány közötti együttműködés keretében született Trianon enciklopédia című kötet bemutatójára.

Regisztrálok

Nemzeti Közszolgálati Egyetem | Ludovika Főépület, Zrínyi terem,
1083 Budapest, Ludovika tér 2.

Időpont

kezdete

2024.03.19.
Kedd17:00

vége

2024.03.19.
Kedd19:00

A Trianon enciklopédia szerzői és szerkesztői egy olyan kézikönyvet nyújtanak át a közönségnek, amely a tényanyagra koncentrálva segít tájékozódni, eligazodni a történelmi folyamatok és különféle értelmezéseik között. Nem kétséges, hogy a mai magyar történeti kutatás élvonalát képviselő kötet megtalálja az utat olvasói, elsősorban a történelemtanárok, egyetemisták felé és összefogott, világos, de nem egysíkú magyarázatokkal segítheti azokat, akiket érdekelnek a magyar történelem ezen tragikus évei. Trianon megismerésében – akár tetszik, akár nem – a rációé a főszerep, csak ennek segítségével tudjuk feldolgozni az évszázada történt, de napjainkra is kiható eseményeket. A Ludovika Egyetemi Kiadó és a Habsburg Ottó Alapítvány által közösen kiadott kötet bemutatója kiváló alkalmat teremt a témáról való szakmai eszmecserére, egyúttal az enciklopédia szélesebb nyilvánosság számára történő bemutatására.

16.45 Regisztráció
17.00 Könyvbemutató előadás

Romsics Gergely, tudományos főmunkatárs, HUN-REN BTK Történettudományi Intézet

17.20 Kerekasztal-beszélgetés: A Trianon enciklopédia létrejötte és a téma aktualitása

Hatos Pál, igazgató, NKE Eötvös József Kutatóközpont Közép-Európa Kutatóintézet

Ablonczy Balázs, kutatócsoport-vezető, HUN-REN BTK TTI
Trianon 100 Kutatócsoport

Jeszenszky Géza, korábbi külügyminiszter, a kötet egyik szerzője

Moderál: Romsics Gergely

18.30 Kérdések
19.00 Zárszó

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Ablonczy Balázs Hatos Pál Fejérdy Gergely