PROGRAMOK

Úton a szabadság és stabilitás felé – Az osztrák iskola jelentősége a mai Európában

A Habsburg Ottó Alapítvány, az Osztrák Iparszövetség (IV) és Magyarország bécsi nagykövetsége közös konferenciát szervez október 28-án.

Das Haus der Industrie,
Wien, Schwarzenbergplatz 4

Időpont

kezdete

2024.10.28.
Hétfő18:00

vége

2024.10.28.
Hétfő20:00

Úton a szabadság és stabilitás felé

Az osztrák iskola jelentősége a mai Európában

Habsburg Ottó nem csupán az európai integráció egyik jelentős politikai aktora volt, hanem a gazdasági fejleményeket egyaránt figyelemmel kísérte. Már pályája elején szoros kapcsolatba került az osztrák közgazdaságtani iskola olyan fontos személyiségeivel, mint Friedrich August von Hayek, Ludwig von Mises és Fritz Machlup. A velük való szoros kapcsolat jelentősen formálta az egykori trónörökös gazdasági nézeteit, és nagyban hozzájárult ahhoz, hogy csatlakozzon a Mont Pelerin Társasághoz, amely az egyéni szabadságok és a szabad piac védelmét tűzte zászlajára.

Napjainkban, amikor a gazdasági és társadalmi folyamatokban való beavatkozás megfelelő mértékével kapcsolatos kérdések nagyban meghatározzák a politikai diskurzust, az osztrák iskola által kimunkált elvek továbbra is értékes szempontokkal szolgálhatnak.

18.00–18.15 Megnyitó

Szilágyiné Bátorfi Edit, Magyarország Osztrák Köztársaságba akkreditált nagykövete

Christoph Neumayer, az Osztrák Iparszövetség (IV) főtitkára

18.05–18.20 Bevezető

Prőhle Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány igazgatója

18.20–18.30 Zene

18.30–18.50 Keynote

Wilhelm Molterer, korábbi osztrák alkancellár és pénzügyminiszter

18.50–19.45 Rövid előadások és panelbeszélgetés

Kőhegyi Gergely, egyetemi docens, Budapesti Corvinus Egyetem

Kocsev Bence, tudományos munkatárs, Habsburg Ottó Alapítvány

19.45–19.55 Zene

19.55–20.00 Zárszó

A rendezvényt szerény fogadás követi.

A konferencia német és angol nyelven kerül megrendezésre.

Regisztráció: rendezveny@hoal.hu