110 éve született Habsburg Ottó

Alapítványunk névadója előtt tisztelgünk születésének 110 éves évfordulóján. Gazdag életútjáról, szerteágazó tevékenységéről az 1980-as évek végén saját maga által készített, többnyelvű Curriculum Vitaeval emlékezünk.

Habsburg Ottó születésének 109. évfordulója

Névadónk születésnapjáról alapítványunk előadásokkal és díszvacsorával emlékezett meg 2021. november 20-án. A rendezvényre a Pesti Vigadóban került sor, pontosan 90 évvel azután, hogy első alkalommal rendeztek ún. „Ottó-vacsorát” a Duna-parti palotában.

Online beszélgetés – “Habsburg Ottó és a mi Európa-víziónk”

2020-ban a vírusjárvány miatt rendhagyó módon voltunk kénytelenek ünnepelni Habsburg Ottó 108. születésnapját. Hála a 21. századi technikai lehetőségeknek, online formában mégis együtt lehettünk, és közösen gondolkodhattunk, beszélgethettünk Alapítványunk névadójának örökségéről és Európáról.