A Marokkói Királyság Nemzeti Könyvtárának főigazgatója Alapítványunknál

Mohammed El Ferrane, a Marokkói Királyság Nemzeti Könyvtárának főigazgatója látogatást tett Alapítványunknál Karima Kabbaj nagykövetasszony és a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának főigazgatója, Monok István kíséretében.

A Marokkói Királyság Nemzeti Könyvtárának főigazgatója Alapítványunknál

Habsburg Ottó szívélyes kapcsolatot ápolt az észak-afrikai országgal. Henry Kissingerrel együtt tagja volt az 1980-ban alapított Marokkói Királyi Akadémiának, ahol többször mondott beszédet különböző témakörökben. Szoros kapcsolatok fűzték II. Hasszan királyhoz és fiához, VI. Mohammedhez, a jelenlegi uralkodóhoz. Ezek a történelmi szálak a látogatás során is szóba kerültek.

2000. Találkozó VI. Mohammed marokkói királlyal
(Jelzet: HOAL 15A 10-18)

A vendégek megtekintették a gyűjteményt, többek között a hagyatékban található marokkói vonatkozású leveleket és fényképeket. Örömmel fogadták felajánlásunkat, hogy Rabatba is elvisszük Habsburg Ottó életútjáról szóló roll-up kiállításunkat. Megígérték, hogy a marokkói közgyűjteményekben található, Alapítványunk névadójával kapcsolatos iratokkal, képekkel segítik kiegészíteni az általunk gondozott hagyatékot. Az észak-afrikai királyság nagykövetasszonya hangsúlyozta, hogy a magyar–marokkói kapcsolatok szempontjából is fontos Habsburg Ottó életműve, ezért különösen támogat minden olyan rendezvényt, amely bemutatja ezt a kevésbé ismert relációt.

2002. Habsburg Ottó Rabatban a Marokkói Királyi Akadémián
(Jelzet: HOAL 15A 10-20)