A lengyel nagykövet látogatása alapítványunknál

Látogatást tett alapítványuknál Sebastian Kęciek, Lengyelország budapesti nagykövete és Tomasz Awdankiewicz, a külképviselet diplomatája.

A lengyel nagykövet látogatása alapítványunknál

Megtekintették gyűjteményünket, bemutattunk néhány lengyel vonatkozású dokumentumot és fotót. Szent II. János Pál pápa és névadónk közös fényképe, illetve a katyini vérengzés feltárásában fontos szerepet játszó – és irodalmi munkásága miatt is méltán híres – emigráns lengyel író, Józef Mackiewicz levelezése Habsburg Ottóval különösen is felkeltette a vendégek érdeklődését.

A látogatás során szó esett a lengyel-magyar kapcsolatok általános helyzetéről. Felidéztük a múlt év májusában megrendezett, a regionális együttműködés lehetőségeiről és korlátairól szóló konferenciánkat, amelyen Kęciek nagykövet barátja, Piotr Arak, a Polish Economic Institute igazgatója vett részt. Megvitattuk a V4-es keretek között zajló együttműködés kínálta lehetőségeket, és átgondoltuk, mely lengyel intézményekkel tudna Alapítványunk a jövőben partnerkapcsolatot létesíteni.

Fotó: II. János Pál pápa és Habsburg Ottó (1988)