A Nemzetközi Visegrádi Alap igazgatójának látogatása

2023. február 14-én Petr Mareš, a Nemzetközi Visegrádi Alap (International Visegrad Fund, IVF) ügyvezető igazgatója tett látogatást Alapítványunknál.

A Nemzetközi Visegrádi Alap igazgatójának látogatása

2023. február 14-én látogatást tett Alapítványunknál Petr Mareš, a Nemzetközi Visegrádi Alap (International Visegrad Fund, IVF) ügyvezető igazgatója. A cseh diplomata és politikus, aki pozsonyi megbízatását megelőzően hazája hágai képviseletvezetőjeként és keleti partnerségért felelős különmegbízottjaként, valamint pártelnökként és miniszterelnök-helyettesként is tevékenykedett, 2022 augusztusában Szilágyiné Bátorfi Editet váltva lett a visegrádi országok közötti együttműködést támogató nemzetközi szervezet vezetője.

Gyűjteményünkben megmutattuk neki névadónk Karel von Schwarzenberggel folytatott levelezését, a cseh diplomata pedig részletesebben beszélt a legendás cseh külügyminiszterrel való kapcsolatáról. Ezt követően megvitattuk azokat a pályázati és regionális együttműködési lehetőségeket, amelyek a Habsburg Ottó Alapítvány számára elérhetők lehetnek, s amelyek mentén tovább gazdagodhatna a térségbeli szakmai kooperáció. Mareš igazgató úr mostani látogatásával új lendületet kapott az Alapítvány és az IVF közötti korábban már létrejött, de a járvány miatt háttérbe szorult kapcsolat.

Látogatását megelőzően Petr Mareš a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) a felsőoktatási intézmény és az IVF között létrejött együttműködési megállapodás aláírásán vett részt, valamint tájékoztatta az érdeklődő publikumot az Alap által biztosított ösztöndíj-lehetőségekről. Alapítványunknál tett vizitációjára Gyurcsík Iván, korábbi nagykövet, az NKE regionális együttműködésért felelős rektori tanácsadója is elkísérte.

NKE képek: Szilágyi Dénes