Európai levéltári vezetők Alapítványunknál

A European Board of National Archivists (EBNA) az EU-tagállamok nemzeti levéltárainak legfelsőbb vezetőit tömöríti. Budapesti összejövetelük részeként október 14-én Alapítványunkhoz is ellátogattak.

Európai levéltári vezetők Alapítványunknál

Az ország, amely az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét tölti be, minden félévben megrendezi a nemzeti levéltárak vezetőinek konferenciáját. Az október 14-i budapesti összejövetel szervezői úgy döntöttek, hogy Alapítványunk meglátogatásával színesítik a programot. Örömmel fogadtuk a megtisztelő vizitet, melynek során bemutattuk gyűjteményi tevékenységünket, valamint beszámoltunk a Habsburg Ottó hagyatékát feldolgozó munka módszertanáról, mely minden részletében igyekszik követni a nemzetközi levéltári sztenderdeket.

Több levéltár vezetője is jelezte, hogy szívesen venné a kétoldalú konzultációt, fontosnak tartaná, hogy a gyűjteményünkben lévő anyagokat összevesse az intézményében található vonatkozó dokumentumokkal. A látogatók Alapítványunk helyiségein túl megtekinthették az épületben található Evangélikus Országos Gyűjtemény legérdekesebb részeit is: a Levéltárat, és azon belül számos különlegesség mellett Luther Márton végrendeletét, illetve az impozáns Podmaniczky-Degenfeld könyvtárat is. Az estét közös vacsora zárta az Opus Jazz Clubban.