PROGRAMOK

Az európai integráció szolgálatában

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézete és a Habsburg Ottó Alapítvány rendezvényt szervez az első Európai Parlamenti választások 45. évfordulója alkalmából, 2024. március 5-én délután, a Ludovika Campus Széchenyi Dísztermében. Névadónk, Habsburg Ottó karrierje is akkor teljesedett ki igazán, amikor 1979-ben a Bajor Keresztényszociális Unió (CSU) mandátumával az első közvetlenül választott Európai Parlament tagja lett.

Regisztrálok

Budapest,
Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Időpont

kezdete

2024.03.05.
Kedd17:00

vége

2024.03.05.
Kedd18:30

Palotából Parlamentbe

Az európai integráció szolgálatában

Dátum:
2024. március 5. (kedd) 17.00
Helyszín:
Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Széchenyi Díszterem

45 évvel ezelőtt, 1979-ben került sor az európai parlamenti választásokra, amikor a képviselőket, köztük Habsburg Ottót első ízben választották meg közvetlenül. Erre emlékezve idézzük fel az akkori események tágabb, világpolitikai összefüggéseit, az utolsó magyar trónörökös életútjának azt a szakaszát, amikor a páneurópai mozgalom vezetőjeként, parlamenti képviselővé válva konkrét politikai szerepet vállalt. Négyszer elnyert mandátuma alatt is sokat változott az Európai Parlament szerepe, de e folyamat az elmúlt években látványosan felgyorsult. A közelgő választásokra készülve érdemes e tendenciára is reflektálni.

Köszöntő

Prőhle Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány igazgatója, az NKE John Lukacs Intézet programigazgatója

17.05 Bevezető előadás

Az európai parlamenti választások tágabb politikai kontextusban

Aline Sierp, a Maastrichti Egyetem oktatója

Előadások és panelbeszélgetés: Az Európai Parlament szerepe egykor és most

Walburga Habsburg Douglas, a Páneurópai Unió alelnöke

Rainhard Kloucek, a Páneurópai Mozgalom Ausztria főtitkára

Carlos Uriarte Sanchez, a madridi Rey Juan Carlos Egyetem alkotmányjogász professzora

Győri Enikő, az Európai Parlament képviselője

Fogadás

A konferencia nyelve német és magyar, szinkrontolmácsolást biztosítunk.

Szeretettel várjuk!