PROGRAMOK

Változik-e Európa arcéle?

A Habsburg Ottó Alapítvány június 11-én kerekasztal-beszélgetést szervez az új Európai Parlament összetételéről.

Regisztrálok

1088 Budapest, Szentkirályi utca 51,

Időpont

kezdete

2024.06.11.
Kedd16:00

vége

2024.06.11.
Kedd18:00

A Habsburg Ottó Alapítvány tisztelettel meghívja Önt következő rendezvényére, melynek címe

Változik-e Európa arcéle?
Kerekasztal-beszélgetés az új Európai Parlament összetételéről

„Hálát adok Istennek, hogy az Európai Parlament tagja vagyok” – így válaszolt Habsburg Ottó egy interjúban arra az újságírói kérdésre, ami arról érdeklődött, vajon nem fájlalja-e, hogy a Habsburg-dinasztia nem gyakorolhatja a hatalmat. A beszélgetés során szó esik még arról is, hogy a hetvenes, nyolcvanas években milyen szellemi áramlatok formálják az Öreg Kontinens sorsát, és ezek miként jelentek meg az Európai Parlament soraiban. Napjainkban is sok szó esik arról, hogy a hagyományos zsidó-keresztény értékrend mellett – vagy helyett – milyen eszmék alakítják Európa arcélét. A június 9-i választások nyomán, az EP-ben mandátumhoz jutott képviselők ideológiai hátterét áttekintve választ kaphatunk a címben feltett kérdésre. Beszélgetésünk résztvevői, azon túl, hogy a napi politikai folyamatok követői és alakitói, kiváló ismerői az európai történéseknek, beleértve a hosszú távú szellemtörténeti folyamatokat is.

16.00 Bevezető – Prőhle Gergely, igazgató, Habsburg Ottó Alapítvány

16.10 Kerekasztal-beszélgetés

Győri Enikő, közgazdász, a FIDESZ EP-képviselője

Feledy Botond, politológus, a Jesuit European Social Centre igazgatóhelyettese

Hiller István, történész, az MSZP országgyűlési képviselője

Ungár Péter, az LMP társelnöke és EP-listavezetője

17.30 Fogadás

Az esemény nyelve magyar.

Szeretettel várjuk!