Újrakezdés és folytonosság

Nemzetközi konferenciával emlékezett meg a magyar–(nyugat)német diplomáciai kapcsolatok felvételének 50. évfordulójáról a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Deutsch–Ungarisches Jugendwerk / Magyar–Német Ifjúságért Egyesület és az Andrássy Universität Budapest, 2023. december 4-én, a hajdani Festetics-palotában.

Volker Kauder látogatása

Látogatást tett alapítványunknál Volker Kauder, aki 2005 és 2018 között a CDU/CSU pártszövetség frakciójának vezetője volt a Bundestagban.

30 éves a Maastrichti Szerződés

1992. február 7-én Maastrichtban – egy, a német és belga határhoz egyaránt közel eső holland kisvárosban – aláírt szerződéssel létrejött az európai együttműködésnek ma ismert szervezeti formája.

A trónörökös, az elnök és a német egység

A berlini fal leomlásának 30. évfordulója alkalmából 2019 novemberében, a Ludovikán rendezett konferenciánkon részt vett Ed Feulner, a Heritage Foundation egyik alapítója, az amerikai konzervatív gondolkodás nagy öregje.