Egy különleges külpolitikai folyóirat – Új Európa – München

A magyar politikai emigráció sok szempontból egyedi terméke volt az 1962 és 1983 között Münchenben megjelent Új Európa című folyóirat. Ez volt talán a világháborút követő évtizedek egyetlen tisztán külpolitikai profilú kiadványa, amely a politika és a gazdaság területén mutatkozó jelenségeket tágabb – európai és globális – kontextusban vizsgálta. Ennek a szemléletmódnak minden bizonnyal a folyóirat eszmeiségét meghatáro

Honlapunk megújult

A Habsburg Ottó Alapítvány honlapja azzal a céllal újult meg, hogy a tevékenységünk iránt érdeklődők számára megkönnyítsük tartalmaink elérését, valamint, hogy az alapításunk óta elért eredményeket minél részletesebben bemutathassuk.

Konzervatív eszmecsere Berlinben

A Habsburg Ottó Alapítvány nemzetközi kapcsolatépítésének fontos eseménye volt a berlini Bibliothek des Konservatismus (BDK, bdk-berlin.org) fennállásának 10. évfordulója alkalmából, „Der Konservative bleibt der Sieger der Geschichte” címmel rendezett tanácskozás, amelyen Alapítványunk igazgatója, Prőhle Gergely mutatta be tevékenységünket.

Zeitbühne – egy konzervatív politikai magazin

Szürkéskék, vízszintesen csíkozott címlap, rajta a számban olvasható írások szerzői és címei – az 1972 és 1979 között az NSZK-ban megjelent Zeitbühne című politikai havilap külsőre nem tűnik nagyon izgalmas kiadványnak. Belelapozva azonban rengeteg érdekességre bukkanunk.