Habsburg Ottó nyomában a bajor fővárosban

Munkatársaink szeptember közepén ötnapos kutatóúton vettek részt a Hanns Seidel Alapítvány müncheni archívumában, amelynek célja a Habsburg Ottóval kapcsolatos írott és audiovizuális anyagok felkutatása volt.

Habsburg Ottó nyomában a brüsszeli külügyi levéltárban

Fejérdy Gergely, Alapítványunk tudományos igazgatóhelyettese május elején kutatást és forrásgyűjtést végzett Brüsszelben a Belga Királyi Külügyminisztérium Levéltárában (Archives Diplomatiques de Royaume de Belgique Ministère des Affaires étrangeres). A belga–magyar kapcsolatok 20. századi történetéhez kapcsolódó diplomáciai iratok között elsősorban a Habsburg családhoz, azon belül is Alapítványunk névadójához köthető dokumentumo

Az utolsó császár nyomában Bécsben

Habsburg Ottó édesapja, IV. Károly, utolsó osztrák császár és magyar király halálának 100. évfordulójára készülve Alapítványunk három munkatársa, Dékány Szilveszter, Kocsev Bence és Szűts István Gergely rövid kutatómunkát végzett a bécsi közgyűjteményekben.