Rubicon-est: IV. Károly, az utolsó magyar király

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Rubicon Intézet beszélgetést szervez március 31-én a Gödöllői Királyi Kastélyban, ahol Száműzöttként Madeirán című kiállításunk is megtekinthető.

Rubicon-est: IV. Károly, az utolsó magyar király

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Rubicon Intézet tisztelettel meghívja következő eseményére, melynek címe

IV. Károly, az utolsó magyar király
Rubicon-est

Időpont: 2023. március 31. (péntek), 18.00
Helyszín: Gödöllői Királyi Kastély, Díszterem (Gödöllő, Grassalkovich-kastély 5852, 2100)
Regisztráció: ITT

IV. Károly, az utolsó magyar király azzal a tudattal hunyta le végleg a szemét Madeirán 1922. április 1-jén, hogy legalább a hozzá legközelebb állók nem kudarcként tekintettek rövid életére. Számot vetett önmagával és Teremtőjével, és tartásával példát mutatott örökösének, az elsőszülött Ottónak, hogyan viseli balsorsát egy keresztény uralkodó. Hittel és tiszta lelkiismerettel.

Ki(k), hogyan és mikor döntött arról, hogy hova száműzzék IV. Károlyt és családját? Mit tudunk Károly magányos hónapjairól? Milyen volt a család pénzügyi helyzete? Hogyan fogadták a családot a helyiek Madeirán? Érkeztek-e látogatók hozzájuk?

Többek között ezekre a kérdésekre keresik a választ a beszélgetés résztvevői.

Beszélgetőpartnerek:

Fejérdy Gergely – diplomácia történész, egyetemi oktató, külügyi elemző, volt diplomata, a Habsburg Ottó Alapítvány tudományos igazgató-helyettese

Fábry Eszter – a Habsburg Ottó Alapítvány levéltárosa, a Száműzöttként Madeirán c. kiállítás kurátora

A beszélgetést vezeti:

Péterfi Gábor – tudományos főmunkatárs, Rubicon Intézet

Az esemény részeként a Száműzöttként Madeirán című kiállítás tárlatvezetéssel együtt megtekinthető lesz.

A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
Regisztrálni az alábbi űrlap kitöltésével lehetséges: