Habsburg Ottó 110

110 éve született Habsburg Ottó, az elkötelezett európai

A Habsburg Ottó Alapítvány, a párizsi Európa Ház és a Centre Europe Direct kiállítást és konferenciát rendez Habsburg Ottó születésének 110. évfordulója alkalmából.

110 éve született Habsburg Ottó, az elkötelezett európai

Időpont: 2022. november 24. (csütörtök) 18.30 – 20:00
Helyszín: Párizs, Centre Europe Direct – Maison d’Europe 29 Av. de Villiers, 75017

Közel 20 esztendős parlamenti képviselősége során, 1979 és 1999 között Habsburg Ottó tevékeny szerepet vállalt a vasfüggöny lebontásában, annak tudatosításában, hogy az európai integráció csak a kontinens keleti államainak csatlakozásával lehet teljes. Azt az európai eszményt képviselte, amely az európai nemzetek sokféleségén és a keresztény civilizációs értékeken alapul, s amely Konrad Adenauer, Robert Schuman és Alcide de Gasperi nevéhez is szorosan kötődik. Óriási történelmi, politikai tapasztalata által jól érzékelte a világpolitikai folyamatokat és a nemzeti politikák sajátosságait. Munkásságának és politikai karizmájának igazi erejét az adta, hogy hálával viseltetett mindazért, ami politikai pályafutása során neki megadatott. Ez az optimizmus, születésének 110. évfordulóján számunkra is inspiráló lehet. A beszélgetés résztvevői ennek szellemében idézik fel Habsburg Ottó tevékenységét, eszméinek és gondolatainak aktualitását, míg az eseményen megnyitásra kerülő kiállítás a volt európai parlamenti képviselő hosszú életének legfontosabb mozzanatait mutatja be.

Köszöntő

Michel DERDEVET
A Confrontations Europe és a Maison de l’Europe de Paris elnöke

Előadók

Jean-Louis BOURLANGES
A Francia Nemzetgyűlés külügyi bizottságának elnöke, Habsburg Ottó egykori kollégája az
Európai Parlamentben

Alain LAMASSOURE
Az Európa Tanács, a történelemtanítás nemzetközi helyzetét elemző „obszervatórium”
elnöke, egykori miniszter és európai képviselő, Habsburg Ottó volt kollégája

Georg von HABSBOURG-LORRAINE
Magyarország párizsi nagykövete, Habsburg Ottó fia

Zárszó

Gergely FEJÉRDY
A Habsburg Ottó Alapítvány igazgatóhelyettese

Kiállítás megnyitása és fogadás

A részvétel regisztrációhoz kötött.

Kérjük, hogy legkésőbb 2022. november 21-ig, hétfőig regisztráljon ITT.

A konferencia és kiállításmegnyitó francia nyelven kerül megrendezésre.

Szeretettel várjuk!