Habsburg Ottó 110

Teltház a Habsburg Ottóra emlékező Rubicon-esten

A Rubicon Intézet és a Habsburg Ottó Alapítvány közös estet szervezett október 20-án Szentkirályi utcai székhelyünk előadótermében. Az eseményre a Habsburg Ottó születésének 110. évfordulóját ünneplő rendezvénysorozatunk egyik állomásaként került sor.

Teltház a Habsburg Ottóra emlékező Rubicon-esten

Prőhle Gergely, Alapítványunk igazgatója és Fejérdy Gergely tudományos igazgatóhelyettes a Rubicon Intézet tudományos munkatársának, Péterfi Gábornak a kérdéseire válaszolva szólt az utolsó magyar trónörökös munkásságáról, történelmi jelentőségéről és eszmei hatásáról.

A beszélgetésről készült videófelvétel itt tekinthető meg:

„Az egyik legősibb spanyol borpincészet, a Codorniu faládáiban évtizedeken át őrzött, 2018-ban Budapestre érkezett levéltári források feldolgozása során nem egyszer új dimenziót kapnak a XX. század magyar és világpolitikai történései: mindeddig kevéssé hangsúlyosnak látszó, vagy egyáltatán nem ismert adatok kerülnek napvilágra, és lassan feltérképeződik egy életen át szívós alapossággal bogozott kapcsolati háló léptéke. Habsburg Ottó levelezéséből, beszédeiből, cikkeinek kéziratából kirajzolódik az egykori trónörökös szellemi nagysága, rendkívüli munkabírása, politikai éleslátása, befolyásának hatóköre. Egy másik szinten pedig elveinek, tetteinek mozgatórugói: keresztény hite és európai elkötelezettsége” – emlékeztetett Prőhle Gergely.

Alapítványunk vezetői részéről még számos hasonló érdekesség hangzott el névadónkról. Életútjának az est során felvillantott mozaikjai arra indítanak, hogy születésének 110. évfordulóján idézzük fel – és a friss kutatási eredmények fényében újra és újra gondoljuk át – azokat a történelmi eseményeket, amelyeknek részese volt. Valamint, hogy a minket körülvevő világ történéseit Habsburg Ottónak a napjainkban is időszerű és példaértékű politikai, közéleti örökségének etalonjához mérjük.

A Habsburg Ottó Alapítvány tudományos igazgatóhelyettese, Fejérdy Gergely egy hosszabb cikket publikált a Rubicon Intézet honlapján Habsburg Ottó életéről, amely ide kattintva olvasható el.

További képek a rendezvényről:

Fotók: Dékány Szilveszter