Habsburg Ottó 110

Habsburg Ottó európai jelentősége

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Hanns-Seidel Alapítvány kerekasztal-beszélgetéssel egybekötött közös konferenciát szervez 2022. november 14-én Münchenben Habsburg Ottó európai szerepéről.

Habsburg Ottó európai jelentősége

A névadónk születésének 110. évfordulója alkalmából rendezett eseménysorozat részeként megvalósuló müncheni tanácskozás célja Habsburg Ottónak az egységes, szociális, keresztény és a szubszidiaritás elvét gyakorlatba ültető Európa érdekében végzett munkásságának bemutatása, valamint ezzel összefüggésben gazdag politikai örökségének értékelése. Az esemény két fő referátumát Theo Waigel, korábbi szövetségi pénzügyminiszter, a Bajor Keresztényszociális Unió (CSU) korábbi elnöke, és Schaller-Baross Ernő, európai parlamenti képviselő, miniszteri biztos, Alapítványunk Felügyelőbizottságának tagja tartják.

Időpont: 2022. november 14. (hétfő) 17.00

Helyszín: a Hanns Seidel Alapítvány konferenciaközpontja (Lazarettstraße 33, 80636 München, Németország)

17.00 Köszöntés és bevezetés

MARKUS FERBER, az Európai Parlamenti képviselője, a Hanns Seidel Alapítvány (HSS) elnöke

PRŐHLE GERGELY, a Habsburg Ottó Alapítvány igazgatója, korábbi nagykövet

17.15 Előadások

Egy politikai élet öröksége. Habsburg Ottó üzenete napjaink kihívásaihoz.

THEO WAIGEL, korábbi szövetségi pénzügyminiszter és a CSU korábbi elnöke

Habsburg Ottó és jelentősége Közép-Európa számára.

SCHALLER-BAROSS ERNŐ, az Európai Parlamenti képviselője, miniszteri biztos, Miniszterelnökség

18:15 Kerekasztal-beszélgetés

Értékalapú politika zavaros időkben. Kilátások a 21. század elején.

Résztvevők: EVA DEMMERLE, történész, Habsburg Ottó egykori irodavezetője és sajtószóvivője; MARKUS FERBER, a HSS elnöke, európai parlamenti képviselő; STEFAN HABÖCK, az osztrák Páneurópai Unió elnökségi tagja; PRŐHLE GERGELY, a Habsburg Ottó Alapítvány igazgatója

Moderátor: SUSANNE HORNBERGER, a Hanns Seidel Alapítvány Kommunikációs és Közkapcsolati Osztályának vezetője

19:00 Kérdések

19:30 Zárszó