A felkelő nap országának nagykövete Alapítványunknál

Október 9-én meglátogatta Alapítványunkat Ono Hikariko, Japán budapesti nagykövete, aki idén március 26-án adta át megbízólevelét Sulyok Tamás köztársasági elnöknek.

A felkelő nap országának nagykövete Alapítványunknál

A nagykövet asszonynak beszámoltunk a Habsburg Ottó Alapítvány közelmúltban tett tokiói útjáról, az ott folytatott megbeszélésekről, szakmai programokról. Szóba került Habsburg Ottó rendkívül kiterjedt japán kapcsolati hálója, amely révén több alkalommal találkozott magával a császári családdal is. Tájékoztattuk a nagykövet asszonyt a császári udvar levéltárában tett kutatásunkról, és megmutattuk neki az Alapítványunk által őrzött, japán vonatkozású dokumentumokat.

Vendégünk elmondta, különleges megtiszteltetés és a kétoldalú kapcsolatok szempontjából fontos, hogy Takamado hercegnő ellátogatott a kiállításunkra Tokióban. Hangsúlyozta, hogy a japán–magyar viszonyban kiemelkedő állomás lesz a 2025-ben Oszakában megrendezendő világkiállítás. Beszélgetésünk során felmerült Alapítványunk esetleges megjelenése is a nemzetközi rendezvényen. Ono asszony felajánlotta, hogy a Japánhoz kötődő programjaink tervezésében és szervezésében számíthatunk a támogatására, aminek révén a Habsburg Ottó Alapítvány a jövőben tevékeny részese lehet a magyar–japán kulturális kapcsolatoknak.

Prőhle Gergely igazgató úr személyesen hívta meg nagykövet asszonyt a névadónk születésnapja alkalmából, novemberben rendezendő Ottó-vacsorára, amelynek rendszeres vendége volt elődje, Otaka Masato nagykövet úr. A meghívást Ono Hikariko asszony – a nemzeteink között fennálló tradicionális barátság jegyében – örömmel elfogadta.