A Habsburg Ottót megfigyelők nyomában

Alapítványunk együttműködési megállapodás írt alá az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárával.

A Habsburg Ottót megfigyelők nyomában

2022. március 20-án Prőhle Gergely, Alapítványunk igazgatója és dr. Cseh Gergő Bendegúz, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának (ÁBTL) főigazgatója együttműködési megállapodást írt alá. A megállapodás valamennyi, Habsburg Ottóra és közvetlen környezetére vonatkozó – immár hozzáférhető – állambiztonsági irat, jelentés, illetve a gyűjteményünkben őrzött vonatkozó dokumentum közös feldolgozását célozza. Ennek köszönhetően feltárható lesz, hogy a kommunista államhatalom milyen módszerekkel kísérte figyelemmel névadónk tevékenységét, illetve ezzel összefüggésben rekonstruálhatóvá válhat nemcsak a trónörökös, hanem a személyéhez szorosan köthető magyar emigránsok, emigráns szervezetek hálózata is. Együttműködésünk másik fontos pillérét a források tudományos feldolgozása, publikációja, valamint közös szakmai rendezvények szervezése képezi.

Az együttműködési megállapodás aláírását követően Alapítványunk delegációja betekinthetett néhány Habsburg Ottóról készült jelentésbe, majd az ÁBTL főigazgatójának vezetésével látogatást tett a Levéltár irattárában és az intézmény állandó kiállításán.