A Heritage Foundation munkatársai és Szemerkényi Réka jártak Alapítványunknál

James Jay Carafano és John Venable, az amerikai The Heritage Foundation két vezető munkatársa tett látogatást Alapítványunknál, Szemerkényi Réka egykori washingtoni nagykövet, a Nemzetközi Republikánus Intézet (IRI) munkatársa kíséretében.

A Heritage Foundation munkatársai és Szemerkényi Réka jártak Alapítványunknál

A The Heritage Foundation jelentős konzervatív think tank Amerikában, mely három fontos célkitűzésre összpontosít; az erősebb gazdaság, az erősebb társadalom és az erősebb nemzetvédelem megteremtésére. Ennek érdekében az alapítvány három intézetbe tömöríti kutatóit és szakértőit, így hatékonyan dolgozhatnak a tagjaik által támogatott konzervatív politikai megoldások előmozdításáért.

James Jay Carafano, Ph.D., a nemzetbiztonsági kérdések és a külpolitika vezető szakértője, a Heritage Foundation egyik alelnöke, kiváló történész és tanár, valamint termékeny író és kutató. John „JV” Venable az amerikai légierő veteránja, a Heritage Foundation védelmi politikáért felelős tudományos főmunkatársa.

Habsburg Ottó számára élete során mindvégig fontos volt a transzatlanti kapcsolat, Alapítványunk ezért arra törekszik, hogy minél szorosabb kapcsolatot építsen ki olyan intézményekkel, melyeknek célja közel áll a Habsburg Ottó által fontosnak tartott eszmékhez. A beszélgetés során ennek lehetőségét mértük fel, valamint szó esett az Egyesült Államok külpolitikájának egyes kérdéseiről, különös tekintettel az Európában és Eurázsiában zajló folyamatokra.