Habsburg Ottó 110

A „kék Apponyi”

Alapítványunk és a Herendi Porcelánmanufaktúra együttműködésében névadónk születésének 110. évfordulójára limitált kiadású kávéscsészék készültek.

A „kék Apponyi”

A Herendi Porcelánmanufaktúra és a Habsburg család kapcsolatának története több mint százötven évre nyúlik vissza. Az első hivatalos megrendelés 1855-ben érkezett Ferenc József édesanyjától, Zsófia nagyhercegnőtől. 1872-ben 3300 darabos készletet rendeltek a bécsi császári udvarba, a századfordulóra pedig a budai királyi palota étkészletei is herendiek lettek.

Herend egyik közkedvelt mintáját – különböző színváltozatokban – gróf Apponyi Albert tiszteletére alkották meg, aki Habsburg Ottó egyik legfontosabb támogatója volt Magyarországon.

Habsburg Ottó élete jelentős részét emigrációban töltötte, Magyarországra csak 1987-ben térhetett vissza. Több alkalommal járt Herenden, nagy tisztelője volt a magyar iparművészet leghíresebb márkájának. 95. születésnapját is itt ünnepelte családjával, 2007-ben.

A Habsburg Ottó Alapítvány e kék Apponyi mintás csészével tiszteleg névadója előtt, születésének 110. évfordulója alkalmából.

Ottó vacsora, 1928. november 20.

gróf Apponyi Albert, gróf Andrássy Gyula, gróf Zichy János