A liberalizmus sikere és kudarca – könyvbemutató és konferencia

A liberalizmus sikere és kudarca – könyvbemutató és konferencia

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Libri Könyvkiadó és a Habsburg Ottó Alapítvány vendége volt 2019. november 15-én Patrick J. Deneen, amerikai politológus, a Notre Dame Egyetem professzora. A könyvbemutató és konferencia alapját az adta, hogy a közelmúltban jelent meg magyarul Deneen professzor A liberalizmus kudarca című könyve. A tanácskozás során a magyar szellem- és politikatörténeti összefüggéseibe helyezve ismerhettük meg a szerző gondolatait, egyben lehetőség volt összevetni írásait a liberalizmusnak manapság a magyar közéletben gyakran hallható éles kritikájával.

Fotók: Szabó Zoltán