„Akasszátok föl a királyokat!”

Boldog új esztendőt kíván a Habsburg Ottó Alapítvány és névadója szavaival köszönti a 200 éves Petőfi Sándort.

„Akasszátok föl a királyokat!”

IV. Károly, Habsburg Ottó édesapja Petőfi Sándor Akasszátok föl a királyokat! című versét is megtanította gyermekeinek.

„Tudja, kérem szépen az én apám is egészen máshogyan látta a dolgokat. Például, hogy annak idején, amikor rövidesen halála előtt, még nem volt beteg, nagy sétákat tett Etelka nővéremmel és velem Madeirában akkor. Akkor, mivel magyar irodalmat nagyon szerette, tanított nekünk egy pár ilyen magyar költeményt, és hát az egyik költemény volt az…, az Akasszátok fel a királyokat, amit annak idején Petőfi írt. Hát, kérem szépen, ő is így szerette. Nézze, ez az, hogy az embernek a történelemmel szemben az a ténye, hogy a történelem minden része a mi részünk, bármi legyen, az nem…, a történelem akkor nem csinált ellenségeskedést, hanem azt az igazi belső kibékülést, amellyel mindent meg lehet oldani.”

Magyar Mozgóképkincs Megismertetéséért Alapítvány