Egyéb kategória

Alapítványunk munkatársa is előadott az idei vándorgyűlésen

A Magyar Levéltárosok Egyesülete 2024. június 30. és július 3. között tartotta a magyar levéltáros szakma legfontosabb eseményét, a 36. levéltáros vándorgyűlést. Alapítványunkat négy munkatárs – Barcs Eszter, Dékány Szilveszter, Kocsis Piroska és dr. Ólmosi Zoltán – képviselte.

Alapítványunk munkatársa is előadott az idei vándorgyűlésen

Az összejövetelek történetében először volt határon túli település, a vajdasági Zenta városa és levéltára a rendezvény házigazdája, ami különösen jó lehetőséget nyújtott az anyaországi és a délvidéki levéltárak munkájának a megismerésére.

A vándorgyűlés helyszínének megfelelően a plenáris ülés központi témája a határon túli levéltárakkal való együttműködés volt. A szekcióülések (nemzetközi, forrásközlő, informatikai, állományvédelmi, oktatás- és tudománytörténeti, levéltár-pedagógiai, gazdasági) a levéltárügy különböző területeit ölelték fel.

Az utolsó napon a vajdasági levéltárak mutatták be munkájukat, amelyben körképet nyújtottak a délvidéki kollégák munkájáról és fejlődésük lehetőségeiről, és számos tanulsággal szolgáltak a résztvevők számára.

A háromnapos program során a Forrásközlő szekció „Kastélyok, várkastélyok” témakörében munkatársunk, Kocsis Piroska Füzérradvány, a Károlyiak ékköve – titkok és legendák a kastélyról címmel tartott színes, képekkel illusztrált előadást. Amint az ismeretes, a Károlyi család több tagja szoros kapcsolatban állt Habsburg Ottóval, így a bemutató egyúttal Alapítványunk képviseletét is erősítette a konferencián.

A rendezvényen mintegy 150 magyarországi, határon túli és más európai levéltári dolgozó vett részt. A hivatalos programok mellett a kollégákkal történt találkozások és beszélgetések lehetőséget adtak Alapítványunk munkájának megismertetésére a szélesebb szakmai közönség előtt.

A vándorgyűlésnek idén először hivatalos Facebook oldalt is létrehoztak. Ezen a szervezők folyamatosan tették közzé az aktuális tudnivalókat, a különböző eseményekről készült képes beszámolókat.

Fotók: MLE Vándorgyűlés 2024 – Zenta