Dinasztiák találkozása

Oskar Prinz von Preußen, a Johannita Lovagrend nagymestere és felesége, Auguste Zimmermann von Siefart május 9-én látogatást tett Alapítványunknál.

Dinasztiák találkozása

A Münchenben élő porosz királyi herceg II. Vilmos, utolsó német császár dédunokája, sikeres üzletember, aki vezető tisztségeket töltött be magán- és közszolgálati médiavállalatoknál. Személyesen ismerte névadónkat, levelezett vele, akárcsak kiterjedt rokonságának több tagja. A hercegi pár nagy érdeklődéssel hallgatta beszámolónkat Alapítványunk munkájáról, a gyűjteményezés módszertanáról, hiszen a Hohenzollern-dinasztia a Habsburgokéhoz hasonló dilemmákkal szembesül családi archívumuk dokumentumainak megőrzése, feldolgozása, kutathatóvá tétele kapcsán.

Vendégeink felajánlották, hogy a Habsburg Ottó életét bemutató, októberre tervezett stuttgarti és metzingeni kiállításaink idején megszervezi látogatásunkat a Hohenzollern várában található családi levéltárukba.