Együttműködés a Marokkói Királyi Levéltárral

Augusztus 9-én látogatást tett Alapítványunknál Bahija Simou, a Marokkói Királyi Levéltár igazgatója és munkatársa.

Együttműködés a Marokkói Királyi Levéltárral

Az észak-afrikai ország nemzeti könyvtára vezetőjének tavalyi vizitjét követően ez már a második magas szintű kapcsolatfelvétel egy nagy marokkói közgyűjteménnyel. Simou asszonynak bemutattuk Alapítványunk működését, gyűjteményezési, feldolgozási gyakorlatunkat, Marokkóval kapcsolatos dokumentumainkat, fényképeinket. Igazgató asszony nagy érdeklődéssel tallózgatott Habsburg Ottónak a mediterrán országgal kapcsolatos jelentéseiben, újságcikkeiben. A névadónk rabati látogatásán készült fényképen pedig örömmel fedezte fel fiatalkori önmagát.

A Királyi Levéltár vezetője együttműködési megállapodás megkötésére tett javaslatot, melynek keretében sor kerülhetne Habsburg Ottó Marokkóról szóló írásainak kiadására, valamint az életéről szóló kiállítás bemutatására Rabatban. Igazgató asszonynak búcsúzóul átadtuk névadónk életéről szóló kiadványainkat, valamint Martonyi János nemrég megjelentetett La continuité de l’histoire című kötetét.

2000. Találkozó VI. Mohammed marokkói királlyal (Jelzet: HOAL 15A 10-18)