Egyéb kategória

Habsburg Ottó egykori képviselőtársának látogatása

Jean-Louis Bourlanges, a francia Nemzetgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke járt nálunk

Habsburg Ottó egykori képviselőtársának látogatása

Jean-Louis Bourlanges, jelenleg a francia Nemzetgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke hivatalos budapesti látogatása során tiszteletét tette a Habsburg Ottó Alapítványnál is. A rangos vendéget február 18-án Károlyi György volt párizsi nagykövet, kuratóriumunk tagja, Prőhle Gergely igazgató és Fejérdy Gergely tudományos igazgatóhelyettes fogadta. A látogatásra a vendégnek a francia külpolitikát elemző előadása után került sor, amelyet Alapítványunk a Nemzeti Közszolgálati Egyetemmel közösen szervezett.

Jean-Louis Bourlanges Strasbourgban találkozott Habsburg Ottóval, ahol 1989 és 2007 között európai parlamenti képviselőként dolgozott. Jól ismerték egymást, mivel székeik közel voltak egymáshoz az ülésteremben. Jean-Louis Bourlanges számos anekdotát mesélt az egykori trónörökösről, aki nyolcvanas éveiben is energikusan, lankadatlan aktivitással vett részt az intézmény munkájában. Visszaemlékezett arra a különleges élményre, amikor a jugoszláv háború idején az Európai Parlament képviseletében Habsburg Ottóval kettesben utaztak Boszniába. A francia politikus szerint Ottó kortársainál jobban ismerte Európa történelmét, ahogyan a helyi viszonyokkal is ő volt a leginkább tisztában. Mint azt hangsúlyozta, az egykori trónörökös bátorsága és tisztánlátása imponáló volt a számára ezekben az időkben.

A találkozó alkalmával bemutattunk néhány levelet, amit a francia politikus és Habsburg Ottó váltottak, és jelenleg az Alapítvány által őrzött archívumban találhatók. A beszélgetés során szó esett a gyűjteményi munkáról, illetve az egykori trónörökös szellemi öröksége továbbadásának fontosságáról. Jean-Louis Bourlanges jelezte, hogy – amennyiben egészségi állapota megengedi – szívesen tér vissza Budapestre, és tart előadást az Alapítvány meghívására.