IV. Károly-megemlékezés Portóban

A lisszaboni Magyar Nagykövetség a Portugál Katolikus Egyetem portói kampuszával közösen 2022. december 6-án konferenciát szervezett Boldog IV. Károly halálának centenáriuma kapcsán, ahol bemutatták a Habsburg Ottó Alapítvány által összeállított ‘Életút és emlékezet’ emlékkiállítást.

IV. Károly-megemlékezés Portóban

Az utolsó magyar király 1922. április 1-jén hunyt el Portugáliában, Madeira szigetén és az országban azóta is kiemelt érdeklődés övezi személyét, uralkodását és értékeit. A számos résztvevőt vonzó, nagy sikerű konferencia résztvevőit Habsburg György nagykövet, az utolsó király unokája élőben köszöntötte online, ezt követően Érszegi Márk vallásdiplomáciai szakértő előadását hallgathatták IV. Károly életének magyarországi emlékeiről. A rendezvényen felszólalt még Abel Cannavaro teológiaprofesszor, a Teológiai Kar dékánja a boldoggá avatott uralkodó életének üzeneteiről, Isabel Braga da Cruz az egyetem igazgatója, valamint Halmai Miklós nagykövet, aki többek között kiemelte Károly hatását legidősebb fiára Ottóra, meghatározva fiának politikai hitvallását is. A rendezvény keretében az egyetem aulájában a nagykövet és Cannavaro professzor bemutatták a Habsburg Ottó Alapítvány által összeállított, az Osztrák-Magyar Monarchia utolsó uralkodójának életét bemutató kiállítást. A portói konferencia jól illeszkedett a IV. Károlyhoz kapcsolódó magyar-portugál rendezvények sorába, méltó módon lezárva a 2022 centenáriumi év vonatkozó eseményeit.