IV. Károly-megemlékezés Portóban

A lisszaboni Magyar Nagykövetség a Portugál Katolikus Egyetem portói kampuszával közösen 2022. december 6-án konferenciát szervezett Boldog IV. Károly halálának centenáriuma kapcsán, ahol bemutatták a Habsburg Ottó Alapítvány által összeállított ‘Életút és emlékezet’ emlékkiállítást.

Közös kiállításunk a madeirai levéltárral

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Madeirai Regionális Levéltár és Könyvtár (Arquivo Regional e Biblioteca Pública da Madeira) együttműködésével megvalósult kiállítás nyílt meg Funchalban 2022. június 27-én.

Portugál lapinterjú

Az utolsó osztrák császár és magyar király halálának 100. évfordulója alkalmával Andreas Gottsmann, a Római Osztrák Történeti Intézet igazgatója, és Fejérdy Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány tudományos igazgatóhelyettese válaszolt Leonidio Paulo Ferreira, neves portugál újságíró kérdéseire.