Kiadvány: Történelmi tapasztalatok és Európa újraegyesítése

A Külügyi és Külgazdasági Intézet és a Habsburg Ottó Alapítvány 2019. december 3-án rendezte meg „Történelmi tapasztalatok és Európa újraegyesítése” című konferenciát, melynek anyaga jelenik most meg kötet formájában.

Kiadvány: Történelmi tapasztalatok és Európa újraegyesítése

Az esemény kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy az uniós tagállamok és a nyugat-balkáni országok bővítéspolitikai kérdésekben vallott elképzelései összehasonlításra kerüljenek, egyben pedig a konferencia évfordulójának alkalmából kiadásra kerüljön e tanulmánykötet.

Jelen kötet szerzői e bonyolult, országonként pedig eltérő viszonyrendszer történelmi perspektívából való áttekintésére tesznek kísérletet. Célunk, hogy előmozdítsuk a bővítéspolitika jövőjéről és kihívásairól szóló tudományos vitákat, ezzel is hozzájárulva a Nyugat-Balkán uniós integrációjához.

A kiadvány megtekinthető és letölthető itt:

HOAL_kiadvany_pdf

Published by the Institute for Foreign Affairs and Trade
ISBN 978-963-7039-66-9
Contents
Gergely PRŐHLE , Márton UGRÓSDY: Forewords
Ulrich SCHLIE: Balkan Question and the European Security Architecture: Germany’s Strategic Choices in the Past and Present
Gergely FEJÉRDY: Enlargement of the European Union in the Western Balkans from a French Perspective
Jaroslaw WISNIEWSKI: The UK and The EU Enlargement Post-Brexit
Mateusz GNIAZDOWSKI: Participating in the Berlin Process as a Visegrad Country
Christina GRIESSLER: Austrian Foreign Policy towards the Western Balkans: Bilateral Relations and EU Enlargement
András KLEIN: The Necessity of the Integration of the Western Balkans