Közéleti beszélgetések – Habsburg Ottó politikai hagyatéka

A Magyar Katolikus Rádió Kerengő című műsorának vendége volt Prőhle Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány igazgatója.

Közéleti beszélgetések – Habsburg Ottó politikai hagyatéka

A Magyar Katolikus Rádió Kerengő című műsorának stúdióbeszélgetései és riportjai társadalmi problémákat, az egyház, a gazdaság, a kultúra, a közélet aktualitásait és a közvéleményt foglalkoztató kérdéseit világítják meg.

„Az utolsó magyar király és osztrák császár fia, politikus, közíró és tekintélyes európai államférfi 2011 július 4-én hunyt el Pöckingben. Földi maradványait 2011 július 16-án a bécsi kapucinus kriptában, míg a szívurnát – ami Habsburg családi hagyomány -, saját kívánságára Pannonhalmán, a főapátság bazilikájának altemplomában helyezték örök nyugalomra.”

A január 17-i adásban Prőhle Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány igazgatója beszélgetett Sályi Andrással Habsburg Ottó politikai hagyatékáról.

A beszélgetés meghallgatható ITT.