Habsburg Ottó díszvendégként a Magyar Országgyűlésben 1990. május 2-án

Harminc évvel ezelőtt, 1990. május 2-án szerdán került sor a rendszerváltást követő első szabadon választott országgyűlés megalakulására. A megválasztott képviselők mellett a hat parlamenti párt huszonnégy díszvendége és további 180 meghívott, valamint közel hétszáz újságíró vett részt az ünnepi ülésen.[1] A díszvendégek között volt Habsburg Ottó is.

Habsburg Ottó és a rendszerváltozás konferencia

Habsburg Ottó és a rendszerváltás címmel rendeztek kétnapos, nemzetközi konferenciát 2019. október 10-11-én, a Magyar Tudományos Akadémia épületében, a Habsburg Ottó Alapítvány első nyilvános budapesti rendezvényeként.

A XX. század nagy tanúja – megelevenedik Habsburg Ottó szellemisége

A Habsburg Ottó Alapítvány 2019. október 10-11-én konferenciát szervez Habsburg Ottó és a rendszerváltozás címmel. A konferencia az alapítvány célkitűzéseinek – Habsburg Ottó tárgyi hagyatékának digitalizálása, a kutathatóság biztosítása, szellemi örökségének élővé tétele – első nyilvános megvalósulása.