Találkozó Ausztria új nagykövetével

Szeptember 19-én meglátogatta Alapítványunkat Astrid Harz, az Osztrák Köztársaság új budapesti nagykövete, aki szeptember 24-én adja át megbízólevelét Sulyok Tamás köztársasági elnöknek.

Találkozó Ausztria új nagykövetével

Nagykövet asszonyt tájékoztattuk a Habsburg Ottó Alapítvány osztrák szakmai kapcsolatairól, különös tekintettel az Osztrák Állami Levéltárral, és annak főigazgatójával, Helmut Wohnouttal kialakított intenzív kooperációra. Tekintettel arra, hogy a széleskörű tapasztalatokkal rendelkező osztrák diplomata korábban több olyan országban is szolgált, amely névadónk számára nagy jelentőséggel bírt, az archívumunkban őrzött dokumentumok, könyvtárunk vonatkozó kötetei felkeltették nagykövet asszony érdeklődését. Szóba kerültek Magyarország és Ausztria kétoldalú kapcsolatai és a közeljövőben esedékes ausztriai parlamenti választások várható eredménye is.  Nem kétséges, hogy Habsburg Ottó mint európai politikus életműve okkal tart számot nagy érdeklődésre Ausztriában is, így jó reménységgel tekintünk a nagykövet asszonnyal való együttműködésre a következő években.