Könyvbemutató: Klaus von Dohnanyi – Nemzeti Érdekek

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Corvina kiadásában megjelenő Klaus von Dohnanyi: Nemzeti érdekek című könyv bemutatójára június 8-án 16 órai kezdettel kerül sor. Szeretettel várunk minden érdeklődőt.

Könyvbemutató: Klaus von Dohnanyi – Nemzeti Érdekek

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Corvina Kiadó tisztelettel meghívja Önt

Klaus von Dohnanyi:

NEMZETI ÉRDEKEK
Útmutatás a német és az európai politika számára
a globális átalakulások korában

című könyvének bemutatójára, melynek vendégei

Klaus von Dohnanyi
korábbi német államtitkár, miniszter, Bundestag képviselő és Hamburg polgármestere,

Gulyás Gergely
miniszterelnökséget vezető miniszter

Werner J. Patzelt
a Drezdai Egyetem professzor emeritusa

Helyszín:     Andrássy Egyetem, Tükörterem (Budapest, Pollack Mihály tér 3, 1088)
Időpont:      2022. június 8. (szerda), 16.00

A könyv szerzője történelmi család sarja: nagyapja Dohnányi Ernő (1877-1960) zeneszerző és zongoraművész, édesapja Hans von Dohnanyi (1902-1945), a Hitlerellenes merényletben való részvétel vádjával kivégzett jogász, magasrangú német állami tisztviselő. Willy Brandt és Helmut Schmidt kormányainak tagjaként Klaus von Dohnanyi nemcsak tanúja, hanem alakítója is volt a hidegháborús évek nyugatnémet politikájának. Erős transzatlanti elkötelezettséggel, ugyanakkor a nemzeti történelmek fontosságának ismeretében mindig reálpolitikai megközelítéssel tekintett az aktuális ügyekre, sosem figyelmen kívül hagyva a távlatos összefüggéseket. Könyve még az orosz-ukrán háború kitörése előtt íródott, magyar nyelvű kiadásáról is akkor döntöttünk. Ennek következtében Dohnanyi néhány megállapítása új megvilágításba kerül, hiszen az orosz katonai támadással ő sem számolt. Mindazonáltal óriási politikai, történelmi tapasztalata, a szakirodalom alapos ismerete fontos támpontokat adhat a nagyhatalmak, az Európai Unió és tagállamainak mozgásterét, gazdasági és biztonságpolitikai helyzetét illetően.

A rendezvény nyelve magyar és német, szinkrontolmácsolást biztosítunk.

Szeretettel várjuk!

Regisztráció: