Podcast: Zita királyné és az anyaság

Hallgassa meg a Habsburg Ottó Alapítvány podcast-sorozatának második részét, melyben Fábry Eszter levéltárossal bemutatjuk, milyen volt Zita királyné kapcsolata a gyerekeivel a madeirai száműzetés idején.

Podcast: Zita királyné és az anyaság

Mostani epizódunk arról szól, hogy milyen volt Zita kapcsolata a gyerekeivel a madeirai száműzetés idején. Shenouda Nóra , az Euronews újságírója beszélgetőtársa, az Alapítvány levéltárosa, Fábry Eszter, aki egy jól működő, harmonikus család képét festette le, amelyben a király és a királyné is kivette a részét a gyereknevelésből. Ezzel az időszakkal ilyen szempontból még szinte egyáltalán nem foglalkoztak a történészek, neki azonban alkalma nyílt rá, hogy bepillantson az utolsó uralkodói pár családi életébe a naplók révén, amelyeket Habsburg Ottó lánya, Walburga főhercegnő adományozott nemrégiben az Alapítványnak.