Értékes adomány Habsburg Andreától

Az alapítvány 2022. január 17-én értékes családi fotókat és dokumentumokat kapott Habsburg Andreától, Habsburg Ottó legidősebb lányától.

Értékes adomány Habsburg Andreától

Habsburg Andrea, Neipperg grófnője, Habsburg Ottó legidősebb gyermeke az újév alkalmából és válaszul az alapítvány karácsonyi üdvözletére, saját családi archívumának értékes darabjaiból egy kis kollekciót állított össze, melyről úgy gondolta, hogy a gyűjteményünkben a helye. A különleges családi képek, dokumentumok a száz évvel ezelőtt elhunyt Károly király utolsó éveit, valamint Habsburg Ottó és testvéreinek gyermek- és ifjúkorát mutatják be.
Az utolsó magyar király halálának, valamint névadónk születésének 110. évfordulójára készülve tudományos szempontból hasznos és aktuális Andrea főhercegnő küldeménye, melynek gyűjteményi feldolgozása már meg is kezdődött.