Habsburg Ottó és a „szív konzervativizmusa”

A Ludovika Podcast idei első adásában Habsburg Ottó politikai örökségéről beszélt Prőhle Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány és az NKE Stratégiai Tanulmányok Intézetének igazgatója.

Habsburg Ottó és a „szív konzervativizmusa”

Az a tény, hogy Habsburg Ottó IV. Károly koronázásakor még kisfiúként baktatott a koronázási menetben, majd a rendszerváltoztatás után idős emberként hazatért Magyarországra mutatja, hogy egész lénye a 20. század történelmét tárja elénk. A politikai gondolkodás a vérében volt, így tehetett az európai egységért, és állhatott ki például olyan eszmeiség mellett, hogy Magyarország sorsáról az itt élőknek kell dönteniük. Politikai öröksége a szív konzervativizmusa: vallotta, hogy a keresztény hitnek van helye a modern világban. Hogy mindez, hogyan éltethető tovább és egyáltalán van-e igény rá? – többek között ezekre a kérdésekre is keresi a választ a Ludovika Podcast, amelynek vendége ezúttal Prőhle Gergely az NKE Stratégiai Tanulmányok Intézetének igazgatója.