Bővülő szakmai kapcsolatok

2023. január 11-én az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának (ÁBTL) főigazgatóját, dr. Cseh Gergő Bendegúzt és kutatási osztályvezetőjét, dr. Szekér Nórát láttuk vendégül Alapítványunknál.

Bővülő szakmai kapcsolatok

A találkozó során bemutattuk gyűjteményünket, külön kitérve a feldolgozómunkára és digitalizációs tevékenységünkre. Az ÁBTL vezetőivel való találkozás során együttműködési megállapodás született, amelynek célja, hogy lehetővé tegye a magyar állambiztonság Habsburg Ottóval kapcsolatos tevékenységének tudományos feldolgozását. Terveink szerint a feltárt eredményeket közös szakmai rendezvényeken, tudományos műhelymunka keretében, illetve publikációkban mutatjuk be a közeljövőben.

A magyar közgyűjteményi hálózat egyik kiemelkedő intézményével való szorosabb kapcsolat kialakítása révén tovább bővült Alapítványunk szakmai partnereinek köre.