Habsburg Ottó 110

Habsburg Ottó kiállítás megnyitója az Európai Parlamentben

Fontos állomásához érkezett 2022. november 8-án délután a névadónk születésének 110. évfordulójára emlékező sorozatunk. Az Európai Parlament (EP) brüsszeli épületének legtöbbet látogatott csarnokában, a német Keresztényszociális Párthoz (CSU) közel álló alapítvány, a Hanns-Seidel-Stiftung képviseletével együttműködve nyitottuk meg Életút és Örökség című kiállításunkat.

Habsburg Ottó kiállítás megnyitója az Európai Parlamentben

Markus Ferber, a Hanns Seidel Alapítvány elnöke, egyúttal a CSU képviselőcsoportjának vezetője köszöntőjében azokra az évekre emlékezett, amikor pályafutása elején Habsburg Ottóval együtt dolgozhatott az EP-ben. Elismeréssel szólt az akkor már bőven nyolcvan év felett járó képviselőtársának elhivatottságról, fegyelméről, szenvedélyéről a számára fontos ügyek iránt – melyek között első helyen Közép-Európa és azon belül is Magyarország sorsa állt. Prőhle Gergely, Alapítványunk igazgatója felidézte azt az interjút, amiben életútját, annak változatos, olykor drámai fordulatait firtató kérdésre Habsburg Ottó mindössze ezt az egyszerű választ adta: „Hálát adok Istennek, hogy az Európai Parlament tagja vagyok.”

A nagy számban megjelent képviselő számára bíztatásként is hangzó mondat jól fejezi ki névadónk optimista életfelfogását. Ezt a gondolatot fűzte tovább François-Xavier Bellamy, francia republikánus képviselő és Hölvényi György, a Kereszténydemokrata Néppárt képviselője, akik – Markus Ferberrel együtt – mindannyian az Európai Néppárt (EPP) frakciójának tagjai. Kiemelték annak fontosságát, hogy a Habsburg Ottó óriási élettapasztalatával és dinasztikus hagyományával képviselt értékek napjaink változó világában is érvényre jussanak Európában. Az eseményen részt vett többek között Gál Kinga, a Fidesz képviselője és alelnöke, Győri Enikő képviselő, több korábbi konferenciánk előadója, valamint Giovanni Malfatti, Esterházy János unokája, az EP munkatársa.

Fotók: Gál Kinga Facebook