Habsburg Ottó 110

Száműzöttként Madeirán

A Habsburg Ottó Alapítvány könyvbemutatót és kiállításmegnyitót szervez november 28-án a Gödöllői Királyi Kastélyban IV. Károly király halálának 100. évfordulója alkalmából. A 17 órakor kezdődő programokra szeretettel várunk minden érdeklődőt!

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Gödöllői Királyi Kastély
tisztelettel meghívja Önt rendezvényére, melynek címe:

Könyvbemutató és kiállításmegnyitó

IV. Károly király halálának 100. évfordulója alkalmából

Időpont: 2022. november 28. (hétfő) 17.00 és 18.30
Helyszín: Gödöllői Királyi Kastély, Díszterem (Gödöllő, Grassalkovich-kastély)

100 év telt el Habsburg IV. Károly halála óta, az utolsó osztrák császár és magyar király személye és történelmi jelentősége azonban máig foglalkoztatja a közvéleményt.

Az évforduló alkalmából a Habsburg Ottó Alapítvány az uralkodó madeirai száműzetését és utolsó hónapjait bemutató kiállítást rendez, mely a Madeirai Regionális Levéltár és Könyvtár együttműködésével valósult meg. Az eseményen sor kerül továbbá a Jó szándék és balsors című tanulmánykötet, valamint a Száműzöttként Madeirán című levéltári forráskiadvány bemutatójára is, mely IV. Károly és családjának utolsó – madeirai – hónapjait kívánja bemutatni magyar nyelven eddig javarészt még publikálatlan iratok, újságcikkek és fényképek segítségével.

I. RÉSZ: KÖNYVBEMUTATÓ

17.00 Kerekasztal beszélgetés

Szakály Sándor, Főigazgató, VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár

Prőhle Gergely, Igazgató, Habsburg Ottó Alapítvány

Ujváry Gábor, Intézetvezető, VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár

Fejérdy Gergely, Tudományos igazgatóhelyettes, Habsburg Ottó Alapítvány

Ligeti Dávid, Tudományos főmunkatárs, VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár

18.00 Szünet

II. RÉSZ: KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ

18.30 Zenei közjáték

18.40 Bevezető gondolatok

Ujváry Tamás, Ügyvezető igazgató, Gödöllői Királyi Kastély

Prőhle Gergely, Igazgató, Habsburg Ottó Alapítvány

18.50 Köszöntő beszéd

Miguel Albuquerque, Madeira Regionális Kormányának elnöke

19.00 Zenei közjáték

19.10 Előadás

Schmidt Mária, Főigazgató, Terror Háza Múzeum

19.30 Zenei közjáték

19.40 A kiállítás megnyitása

Miguel Albuquerque, Madeira regionális kormányának elnöke

Fogadás

A zenei műsort az Accord Quartet vonósnégyes zenekar biztosítja, akik Joseph Haydn Op. 20 No. 1 Esz-dúr vonósnégyesét adják elő. A rendezvény nyelve magyar és angol, szinkrontolmácsolást biztosítunk.

Részvételi szándékát kérjük, az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: