Húsvéti üdvözlet

Áldott húsvétot, meghitt ünnepet kíván a Habsburg Ottó Alapítvány.

Húsvéti üdvözlet

Áldott húsvétot, meghitt ünnepet kíván a Habsburg Ottó Alapítvány.

A Semana Santa, a virágvasárnapi körmenettel induló szent, vagyis nagyhét, Sevilla városának évszázadok óta ápolt hagyománya. A katolikus közösségek tagjai súlyos, Krisztus keresztútját megidéző, fából faragott szoborcsoportokkal vonulnak végig az utcákon, arcukat sokan a bűnös ember szégyenére emlékeztető maszkokkal eltakarva. A különös hangulatú eseménysorozat a feltámadás csodájának megünneplésével végződik az andalúz főváros hatalmas gótikus katedrálisában.

A világhírű magyar fotográfus, Juan Gyenes 1951 márciusában készült fényképén a Spanyolországhoz ezer szállal kötődő Habsburg Ottó látható, amint az ünneplő tömeggel sodródik – a mester lencséje sokatmondóan nem is rá, hanem a bűnbánó fekete csuklyás alakra fókuszál.

Az Európa más részein, így nálunk is csendesebb böjti időszak végeztével áldott húsvétot, meghitt ünnepet kíván a

Habsburg Ottó Alapítvány