Habsburg Ottó 110

Imareggeli a Parlamentben – Habsburg Ottó születésének 110. évfordulójára emlékezve

A Habsburg Ottó Alapítvány volt a Dr. Vejkey Imre képviselő elnökletével működő Magyar Parlamenti Imacsoport vendége 2022. november 22-én, a Magyar Országgyűlés épületében.

A névadónk születésének 110. évfordulójához kapcsolódó esemény a helyszínválasztás szempontjából is rímelt a szeptember 30-án, a Várkert Bazárban megnyílt fényképkiállításunk címére („Palotából parlamentbe”), mivel Prőhle Gergely a Budai Várpalota tövében kiállított képekkel illusztrálta a megjelenteknek Habsburg Ottó életútját, kiegészítve azt számos – a helyszínhez és a hallgatóság érdeklődéséhez szabott – történettel, anekdotával. Utalt arra is, hogy Alapítványunk működését egy 2016 őszén, nagy többséggel elfogadott törvény alapozta meg – ennek megfelelően dolgozzuk fel névadónk hagyatékát, ápoljuk szellemi örökségét.

Vejkey Imre igei bevezetője után a jelenlévők imádságban emlékeztek meg a magyar ügyekért európai parlamenti képviselőként kiálló Habsburg Ottóról, akire a jelenben is a hiteles keresztény politizálás példaképeként tekinthetünk. Mátrai Márta háznagy és több országgyűlési képviselő mellett az eseményen külső meghívottak és Alapítványunk munkatársai is részt vettek.

Az érdeklődő nagyközönség számára a mai naptól megtekinthető a Habsburg Ottó életét bemutató „Életút és örökség” című roll-up kiállítás az Országház Látogatóközpontjának előcsarnokában.

Fotók: Mogyoróssy Márton