Habsburg Ottó 110

Európa jövője – Habsburg Ottó hagyatéka

A Habsburg Ottó Alapítvány, Magyarország bécsi nagykövetsége és a Pannonhalmi Főapátság közös konferenciát szervez november 24-én ‘Európa jövője – Habsburg Ottó hagyatéka’ címmel a bécsi magyar nagykövetségen.

Európa jövője – Habsburg Ottó hagyatéka

A Habsburg Ottó Alapítvány, Magyarország bécsi nagykövetsége és a Pannonhalmi Főapátság tisztelettel meghívja Önt közös rendezvényére, melynek címe:

Időpont: 2022. november 24. (csütörtök), 17.30
Helyszín: Magyarország Bécsi Nagykövetsége (Bankgasse 6, 1010 Bécs, Ausztria)

2022. történelmi év, egyúttal Európa legújabbkori történetének egyik fontos cezúrája. A mostani válságos és kihívásokkal teli helyzet azonban nem precedens nélküli, ami arra is lehetőséget teremt, hogy inspirációt nyerjünk a korábbi tapasztalatokból. A 110 éve született Habsburg Ottó hosszú élete során számos válságos periódust élt át, azonban optimizmusa, vallásossága, politikai éleslátása és leleményessége újra és újra erőt adott neki – még a legnehezebb időkben is. Mindez arra ösztönzött bennünket, hogy felidézzük Habsburg Ottó szellemi örökségét, és megvitassuk az általa elképzelt Európa-vízió mai relevanciáját.
A rendezvényen a Habsburg Ottó Alapítvány által összeállított, névadójának életét bemutató kiállítás is megtekinthető lesz. A konferencia egyben arra is alkalmat kínál, hogy azon a Pannonhalmi Főapátság is bemutatkozzon, ahol hamarosan emlékhelyet avatnak Habsburg Ottó tiszteletére.

17.30 Érkezés

18.00 Köszöntők

Nagy Andor, nagykövet, Magyarország bécsi nagykövetsége

Prőhle Gergely, igazgató, Habsburg Ottó Alapítvány