Magyarország Szentszéki nagykövetének látogatása Alapítványunknál

A Ferenc pápa magyarországi útja kapcsán Budapesten tartózkodó Habsburg-Lotaringiai Eduárd 2023. április 27-én látogatást tett Alapítványunknál.

Magyarország Szentszéki nagykövetének látogatása Alapítványunknál

A hazánkat 2015 óta a Vatikán és a Máltai Lovagrend mellett képviselő főherceg, a közelmúltban szintén vendégül látott és oral history interjút adó Habsburg-Lotaringiai Mihály fia – a család úgynevezett magyar ágának leszármazottja. Felmenői között tudhatja József főherceget és Ferenc József császárt is. Habsburg-Lotaringiai Eduárd mélyen megrendülve tekintette meg Habsburg Ottó Alapítványunknál őrzött hagyatékát. Különösen is megérintette, hogy belepillanthatott a rendszerváltás időszakában az egykori trónörökös és közte bonyolított levelezésbe. Egyik 1989 szeptemberében született levelében megköszönte Habsburg Ottónak, hogy segítségével egy hónapot tölthetett Magyarországon, és felfedezhette nemzeti identitásának gyökereit. Habsburg-Lotaringiai Eduárd hazaszeretetét megörökítő gondolatait alább közöljük teljes terjedelemben.

HOAL895

Habsburg Eduárd levele Ottónak19890908_ford