Óramű-pontossággal Svájcból – gyűjteményünkben a Degenfeld-hagyaték

Április 30-án meglátogatta Alapítványunkat Jean-Francois Paroz, a Svájci Konföderáció budapesti nagykövete és munkatársa, Tormássy Zsuzsanna.

Óramű-pontossággal Svájcból – gyűjteményünkben a Degenfeld-hagyaték

A vizitre az adott alkalmat, hogy a nagykövetség segítségével Budapestre érkezett Heinrich Degenfeld hagyatéka, ami számos, névadónkkal kapcsolatos dokumentumot és tárgyat tartalmaz. Heinrich Degenfeld (1890–1978) már a Spanyolországban töltött gyermekévek idején Habsburg Ottó nevelője volt, és haláláig az egykori trónörökös munkatársa, bizalmasa maradt. (Ő látható legutóbbi újévi üdvözlőlapunkon, a vitorláshajó fedélzetén, kezében távcsővel.) Hagyatékában számos apró tárgy található Habsburg Ottó gyermekkorából, valamint egyetemi éveinek dokumentumai és 1945 előtti levelezésének egy része. Az újonnan Alapítványunk kezelésébe került gyűjteményrész elemeiről, feldolgozásáról később számolunk be.

Paroz nagykövet úr, aki maga is történész, nagy érdeklődéssel tallózgatott a tárgyak és dokumentumok között. Örömét fejezte ki amiatt, hogy az általa vezetett diplomáciai képviselet hozzájárulhatott – az ősi fészkét, Habichtsburgot tekintve svájci illetőségű dinasztia utolsó trónörökösének emlékét őrző – gyűjteményünk gazdagításához. A Habsburg Ottó Alapítvány ezúton mond köszönetet Nagykövet úrnak és a svájci diplomáciai szolgálatnak a nekünk nyújtott segítségért!